HAKKIMIZDA

Butarz Avize Nasıl Ortaya Çıktı ?

Fikir nedir? Fikir aslında şu ana dek elde tutulur gözle görülür hissedilir kısacası beş duyu organımızla alıgılamaya müsayit olan her türlü objenin varlığının tasarımla hayat bulup hayatımıza girmesi,bize eşlik etmesi,hayatımızı kolaylaştırmasıdır.Biz aslında burada tasarımın yani amacı doğrultusunda var olan herhangi birşeyin basit bir çeşit insani kazanım ve duyudan yani düşünceden yola çıkarak hayat bulduğuna vurgu yapmaktayız.Bir nevi tasarımın temelinde ilk kıstas bir fikrin olması şartıdır.


Butarz avize de tasarlanan ürünlerde amaç;bugüne kadar tasarlanmış aydınlatma çalışmalarını inceleyip,objenin konusu ve ihtiyacı ile ilgili olagelmiş alışkanlıkları sorgulayıp,farklı bir yaklaşım sağlamaktır.Olabildiğince basit bir çıkış noktası yakalamak,devamında form olarak da geometrinin ve malzeme içeriğimizin sağlayabileceği sonsuz imkanları tasarladığımız ürünlere yansıtmak,bunu yaparkende kullanıcının ürün ile olan ilişkisini doğru kurgulamak,kullanıcının alışkanlıklarına yenilik getirmeye çalışırken ürünü yadırgamamasını sağlamak en önemli kriterleri oluşturuyor. Çalışma ve tasarımlarımızın genel olarak çizgisini,çağdaş, modern,zamana sıradanlığa karşı direnebilen,tasarlandığı an ile kullanım süresi ve ömrü arasındaki köprüde ''ilk tasarlandığı andaki etkisini koruyabilecek ürünler'' olmasına çalışmaktır.

Ürünlerimiz ve işletme temelimiz,bir küçük fikir ile kendimize dönük;Nasıl olur? Neyi amaçlıyorum? Neden olmasın? gibi temel bir kaç iç soru ile kişisel beceri ve yeteneklerin,aynı zamanda basit ama etkili olan ''kağıt üzerinde küçük karalamaların'' birbiri ile harmanlanıp ortaya çıkmasından meydana gelmiştir.Öyle ya biz bugün hayatın her alanından örnekler vermek mümkün oldugu halde mekanlarımıza neden aydınlatmanın temelinde olan ve atası olan ampülü kullanmıyoruz?Çünkü artık mekanların daha yaşanılır ve her daim görselliğinin zevk verir olması fikrini git gide benimsediğimiz gerçeğinden dolayıdır.

Tarihten günümüze aydınlatma şekilleri zaman içerisinde gelişim göstererek günümüzde farklı tasarım ve çalışmalar ile mekankarımızda bizlerin gereksinimi olan görme duyumuza öncülük etmiştir.Kişilere,mekanlara ve gereksinimlere göre değişiklik göstermiştir.

Kişilerin karakterleri olduğu gibi mekanlarında kendine has özellikleri karakterleri vardır.Kişilerin karakterlerini bazen kıyafetlerindeki tarz belirlerken mekanlarında aydınlatma tarzları o mekanın ve kullanıcısı veya kullanıcılarının tarzını yansıtabilir.Örneğin bir otomobil tutkunu kişinin aydınlatması ve aydınlatma anlayışı otomobil jantından olduğu gibi doğa tutkunu bir kişi veya mekanın dekoratif aydınlatması masif işlenmemiş meşe ağacından olabilmektedir veya da bir kağnı tekerleğinden.Örneklendirmede ve tarz biçiminde sınır yoktur.Bu aynı amacı güden her türlü tasarım ve tarzdaki obje için geçerlidir.

Mimari çalışmalarda özellikle iç mimari dekorasyon ve aydınlatmada kişi veya tasarımcının etkisi büyüktür.Bu etki bazen duvarlarda bazen mobilyalarda çoğunluklada aydınlatma seçeneklerinde kendisini gösterir.Talep edilen ve istenilen çalışma,tarzınıza uygun olacak şekilde''benim tarzım butarz''çerçevesinde şekil alır.

Butarzavize;zevkin,tasarımın,farklılığın,şıklığın ve özgünlüğün mekanlara tam olarak yansıtılmadığını düşündüğümüz bu anlayışı artık ''BUTARZ AVİZE'' ile giderme amacını,sektörde alternatif opsiyon ve model olma prensibini benimsemiştir.Butarzavize;endüstriyel tasarımı,modern çizgileri ve spor anlamda şık duruşu ile mekanlarınıza geçmişten günümüze alışılagelmiş pirinç avize ve sarkıt avize sıradanlığı anlayışına son vermektedir.Yüksek ışık şiddeti ve merkez odaklı aydınlatma dışında merkezden tüm alana doğrudan ışıma özelliği ile muazzam derecede eşit aydınlık ve belirginlik sağlayacaktır.İçeriğinde ve yapısında bulunan renk uyumu ile mekanınıza farklı bir izlenim katması dışında keskin hatları ile ortamdaki ambiyansı daha dinamik ve haraketli hale getirerek daha enerjik bir atmosfere sahip olmasını sağlayacaktır.

Butarzavize;satış odaklı işletme anlayışını bir kenara bırakmış;tamamı ile müşteri odaklı talep ve tasarımları imalat mantığı çerçevesinde değerlendirerek kişi,kurum ve mekanlara özgün tasarımlara odaklanmıştır. Bünyenizde yapılacak her türlü teknik sunum ve çalışmaların imalat mantığı çerçevesinde değerlendirilerek hayata geçirilip uygulanmasını esas almıştır.